KUDÜS TURU

YÜRÜ KARDEŞİM AYAKLARINA BİR KUDÜS GÜCÜ GELSİN !

DAHA ÇOK KİŞİ MESCİD-İ AKSA'YI ZİYARET EDEBİLSİN DİYE HER AY KUDÜS TURU YAPIYORUZ.


İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI : 690$

2-12 YAŞ ÇOCUK : 590$
0-2 YAŞ BEBEK : 100$
TEK KİŞİLİK ODA FARKI : 450$

1.Gün İSTANBUL HAVALİMANI – TELAVIV – KUDÜS ( 25 EKİM 2023)

25 EKİM 2023 İstanbul Havalimanı dış hatlar terminali kontuarında görevlileri ile buluşma. Saat 08:00 Sonrasında bagaj ve check-in işlemlerini gerçekleştireceğiz. Ardından Türk Hava yolları TK794 tarifeli sefer sayılı Türkiye saati ile 11:25 kalkacak uçağımıza biniyoruz. Telaviv yerel saati ile 13:30 da Telaviv Ben Gurion Havalimanına varıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Havalimanından ayrılıp konaklayacağımız otele transfer oluyoruz. (Otel Giriş saatleri 14:00’dır) Otel lobisine çantalarımızı koyduktan sonra Mescid-i Aksa’ya gidiyoruz. Mescid-i Aksa ve Kubbetüs Sahrâ’yı ziyaret ederek, Kubbetüs Sahra'nın içini, Muallak kayası, Fatıma mihrabı, kadem-i şerif gibi önemli yerleri rehberimiz eşliğinde detaylı bir şekilde gezerek Mescid-i Aksa külliyesi içinde serbest zaman veriyoruz. Öğle namazından sonra otelimize geçip odalarımıza yerleşiyoruz. Ardından serbest zaman. İsteyenler Akşam ve Yatsı namazlarını Mescid-i Aksa’da kılabilirler. Akşam yemeğinin alınması ve konaklama otelimizde. (Sabah namazı için talep eden misafirlerimiz otelin konumuna göre servisle veya yürüyerek Mescid-i Aksa’ya gidebilir.)

2.Gün  KUDÜS – ERİHA – EL HALİL – ÖLÜDENİZ ( 26 EKİM 2023 )

Otelde alınan kahvaltı sonrası Eriha şehrine hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Hz İsa’nın peygamberlikle şereflendiği Tecrübe (ayartma) dağını görüp rehberimizinden alacağımız bilgiler sonrası Hz. Lut peygamberin kavminin helak olduğu bölge, Ölü deniz’e (Lut gölü) ulaşıyoruz. Lut kavmi hakkında rehberimizin anlatımları sonrası El Halil şehrine hareket edeceğiz. Varışımıza müteakip Hz İbrahim, Hz İshak, Hz Yakup, Hz Yusuf ve hanımlarının kabirleri bulunan tarihi Hz İbrahim Camiini ziyaret edeceğiz.

Vereceğimiz serbest zamanın ardından Kudüs şehrine dönüyoruz. Yatsı namazı için rehberimiz eşliğinde Mescid-i Aksa’ya hareket edeceğiz. Günün sonunda konaklayacağımız otele transfer akşam yemeğinin alınması ve konaklama. (Sabah namazı için talep eden misafirlerimiz otelin konumuna göre servisle veya yürüyerek Mescid-i Aksa’ya gidebilir.)

 

3.Gün KUDÜS (Bugün turumuz yürüyerek araçsız yapılacaktır) (27 EKİM 2023 )

Otelde alınan kahvaltı sonrası Cuma namazını Mescid-i Aksa’da kılmak üzere hareket ediyor, Cuma namazı öncesi Mescid-i Aksa, Burak Mescidi, Kadim Mescid gibi önemli yerleri geziyoruz. Cuma namazının ardından şehri yürüyerek gezmeye başlıyoruz. Kudüs sokaklarında, tarihi çarşıların arasından yürüyerek sırasıyla Hz Ömer camii, Kıyamet Kilisesi ve Burak Duvarını (ağlama duvarı) ziyaret ediyoruz. Ziyaret sonrası Mescid-i Aksa külliyesi içinde ibadet için serbest zamanımız olacak. Günün sonunda konaklayacağımız otele transfer, akşam yemeğinin alınması ve konaklama otelimizde. (Sabah namazı için talep eden misafirlerimiz otelin konumuna göre servisle veya yürüyerek Mescid-i Aksa’ya gidebilir.)


4.Gün KUDÜS – ZEYTİN DAĞI – ZİON TEPESİ – YAFA - TELAVİV – İSTANBUL  ( 28 EKİM 2023)

Otelde alınan kahvaltı sonrası aracımız ile Zeytin Dağı'na çıkıyoruz. Zeytin Dağı'ndan kutsal şehri panoramik olarak seyrediyor ve tarihini rehberimizden dinliyoruz. Ardından Selman-ı Farisi Hazretlerinin makam kabirlerini ziyaret ediyoruz. Ardından Zion tepesine hareket ediyoruz. Burada Hz Davud’un makam kabrini ziyaret ediyor ve Hz İsa’nın havarileriyle son akşam yemeğini yediği odayı görüyoruz. Ardından tarihi Yafa şehrine hareket ediyoruz. Şehir turumuzda: Bahriye Camii, Mahmudiye Külliyesi ve sebili ile birlikte Sultan 2. Abdülhamid Han’ın yaptırdığı saat kulesini ziyaret ederek Yafa limanında serbest zaman veriyoruz. Ve turumuzun sonunda havalimanına transfer oluyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolarının TK837 sefer sayılı 20:35 tarifeli uçağı ile İstanbul’a hareket ediyor ve Türkiye saati ile 22:55 de İstanbul’a iniş yapıyoruz. Başka bir İkra Tur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.  Sağlıklı Günler dileriz.

NOT: BORDO PASAPORTLARIN EN SON 28 EYLÜLDE TESLİM EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR.

 

  • 25 - 28 EKİM 2023

GENEL ŞARTLAR

1- Genel şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve Tur programından bağımsız düşünülemez.


2-  Tur için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; Acenta gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Bu durumda Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satılan ilave hizmetlerin (Vize – İç Hat Bileti – Seyahat Sağlık sigortası) iadesi bulunmamaktadır. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul etmiş sayılır. Acenta sorumlu tutulamaz.

 

3-Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin tur başlangıç tarihine 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur başlangıç tarihine 30 günden az kalması durumunda iptallerde %30 ceza, 20 gün veya daha az süreli iptallerde %100 ceza uygulanır. Türkiye’ de bulunan Mercilerden alınan hastane raporu, İş yeri izin belgeleri vb evraklar , Türkiye dışında konaklayacakları otel ve alacakları hizmetin iptalinde kabul görmemektedir.

 

4-Acente hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup , olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu hükümleri uygulanacaktır.

 

5-Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi , pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi ve beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgileri göre kesilmektedir. Hatalı verilen bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal ve değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

 

6- Tarifeli ve Charter uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. Acente bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Misafir uçuş saatinin değişme / İptal riskini kabul ederek geziyi satın almış sayılır.

 

7- Hava Yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde , dönüş uçuşu Hava yolu tarafından iptal edilmektedir, kullanılamaz.

 

8- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir. Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri, havalimanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler bizzat misafirler tarafından takip edilmelidir Ek olarak .bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan , check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan veya zamanında yaptırdığı halde uçağa binmeyen misafirlerin uçuşunu gerçekleştirememeleri durumunda Acente sorumlu değildir. Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

 

9-Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20kg’dir. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarında valiz ağırlığı 15kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / Fiyat kuralları hava yolları tarafından belirlenmekte olup, Acente sorumluluğunda değildir.

 

10-Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz için; biletleri kesildikten sonra hava yolunun (üyeliğinizin bulunduğu hava yolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Her uçuş için mil garantisi verilmez. Programın

biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz.

 

11- Konaklama için otel giriş saati 14.00, çıkış saati 12.00’dir. Konaklanacak oda ile ilgili talepler (Yüksek Kat, Sigara içilmeyen oda, Yatak Tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların , otelin müsaitliğine bağlı olarak misafir tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. 3 Kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır. Bu tip odalarda 3.kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3Kişilik odalar 1 büyük + 1 İlave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama veya coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. 2 Yetişkin + 1 Çocuk şeklinde olan rezervasyonlarda , çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak 2 yetişkin yanında konaklanması şartıyla geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan ‘tek çocuk’ için geçerlidir.

 

12-Otellerde sunulan kahvaltı Türk mutfağında alışılagelmiş zengin kahvaltıdan farklılık göstermektedir. Genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı seçenekler ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

 

13-Fuar ,kongre ,konser ,etkinlik, spor turnuvası vb. özel dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Acente tarafından bildirilecektir.

 

14-Rehberimiz turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerlerinin kapalı olma durumuna göre turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir. Acente zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan Ana havayolunu değiştirebilir.

 

15-Gün içindeki kur değişimi , TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

 

16- Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.  Otobüsler 25-55 Kişi sayılarında kullanılır. Midibüsler 17-24 kişi sayılarında kullanılır (Isuzu Turkuaz vb.) Minibüsler 8-16 kişi aralığında kullanılır. (Mercedes Sprinter vb.) kullanılan araçlardandır. Ek olarak Seyahat esnasında Karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir. Yaşanan olumsuzluklardan Acente sorumlu tutulamaz.

 

17- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Acente sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

 

18- Tura katılan kişilerin Seyahat Sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili araç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.

 

19- 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başına ya da yanlarında anne veya babadan sadece biri seyahat ederken ülke giriş çıkışlarında görevli polis memurunca Anne- Babanın ortak muvafakat belgesi soracağından seyahate gidecek kişinin belgeyi yanında bulundurması zorunludur

20- Acentemiz aracılığı ile alınan vizelerde şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Sadece evrak temini düzeni , teslimi ile ilgili sizlere danışmanlık hizmeti verilmektedir. Vizenin çıkmaması durumunda vize için ödenen ücretin iadesi bulunmamaktadır. Tur için ödenen ücretin iadesinde İptal & İade koşulları geçerlidir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

ü Lüks otobüsler ile tur boyu ulaşım hizmetleri

ü Ritz Otel ve National Hotel vb.  Otellerde 3 gece konaklama

ü Otelde alınacak 3 adet Sabah kahvaltısı ve Akşam yemeği

ü Tüm otoban – otopark ve gümrük ücretleri

ü Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri

ü Kokartlı Yerel rehberlik hizmeti,

ü Seyahat Sağlık Sigortası

ü İsrail Vizesi

ü İkra Tur Rehberlik Hizmetleri

 

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Ø Öğle yemekleri

Ø Akşam yemeklerinin yanında alınacak içecekler.

Ø Şahsi harcamalar

Ø Minibar kullanımları

Ø Yurt Dışı Çıkış Harçı

Ø İlk gün sabah kahvaltısı – Son gün akşam yemeği

Eskişehir Web Tasarım